kefayat
11 بهمن 1401 - 17:19

رشد ۲۸ درصدی بودجه دانشگاه علوم پزشکی لرستان/۶پروژه افتتاح می‌شود

خرم آباد - معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان از رشد ۲۸ درصدی بودجه این دانشگاه طی امسال خبر داد و گفت: در ایام دهه فجر ۶ پروژه با اعتبار ۹۲ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرهادی امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اینکه بودجه دانشگاه علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰، دو هزار و ۸۰۰ میلیارد بوده است، اظهار داشت: این عدد در سال جاری تا کنون به سه هزار و ۴۰۰ میلیارد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی بودجه دانشگاه طی امسال نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: اعتبارات ملی عمرانی دانشگاه ۴۷ درصد رشد داشته و ۹۰ درصد آن تخصیص پیدا کرده و اعتبارات استانی عمرانی دانشگاه ۳۸ درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به تبدیل وضعیت هزار و ۵۶۰ نفر از نیروهای ایثارگر این دانشگاه، عنوان کرد: تبدیل وضعیت ۵۱۵ نفر دیگر در حال انجام است.

فرهادی از فعال شدن پروژه‌های عمرانی که دو تا سه سال بود متوقف مانده بودند، خبر داد و عنوان کرد: در این راستا ۳۲ پروژه با مساحت ۱۶ هزار و ۱۳۰ متر مربع به افتتاح رسیده است.

وی اعتبار این پروژه‌ها را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در ایام دهه فجر امسال نیز ۶ پروژه با مساحت سه هزار و ۴۰۶ متر مربع و اعتبار ۹۲ میلیارد تومان به افتتاح خواهند رسید.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: تا پایان امسال نیز ۱۱ پروژه حوزه بهداشت و درمان با مساحت هشت هزار و ۶۵۸ متر مربع در استان افتتاح خواهند شد که اعتبار این تعداد پروژه نیز ۷۰ میلیارد تومان است.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۰ پروژه بهداشت و درمان استان که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: طی یک سال گذشته بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی برای استان خریداری شده است.

وی تعداد تجهیزات پزشکی خریداری شده برای استان را ۴۰ قلم انواع تجهیزات اعلام کرد و گفت: در استان سه هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی دولتی و خصوصی وجود دارد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی در استان نسبت به کشور، افزود: در حال حاضر ۱۰۰ تخت بیمارستانی در دست ساخت داریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010621