kefayat
10 بهمن 1401 - 23:03

آزادی 68 زندانی و توزیع 7 هزار بسته معیشتی به همت بسیج حقوقدانان قم

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان قم از آزادی 18 زندانی به همت خیرین حقوقدانان قم از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته 68 زندانی با کمک این سازمان آزاد شدند و 7 هزار بسته معیشتی در میان خانواده زندانیان توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، حسین کاظمی در بازدید فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌ طالب(ع) از سازمان بسیج حقوقدانان قم، طی سخنانی بیان کرد: طی دو سال گذشته افزون بر ۷ هزار بسته معیشتی بین خانواده زندانیان و یکی از مناطق کم برخوردار استان توزیع‌ شده است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان قم اضافه کرد: با همکاری حقوقدانان جهادی جلسات مستمر مشاوره‌ای و آگاهی بخشی در زندان‌ها و سطوح مختلف و موردنیاز استان با حضور وکلا و مشاوران بسیجی در حال انجام است.

کاظمی با اشاره به برگزاری چندین همایش با موضوع تبیین مسائل روز کشور و منطقه، گفت: همسویی و ارتباط خوبی بین این سازمان و نهادهای بالادستی قوه قضاییه حاکم است.

وی آگاهی بخشی و جلسات مشاوره‌ای را از مهم‌ترین کار ویژه‌ بسیج حقوقدانان قم در قالب اردوهای جهادی یادکرد و افزود: به‌موازات حضور وکلا و مشاوران بسیجی در برنامه های جهادی، دوره‌های توانمندسازی و ارتقای علمی اعضای این سازمان نیز در قالب دوره‌های مختلف انجام می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان قم با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف مشاوره‌ای در سطح زندان‌ها، نمایشگاه‌های عمومی و غیره، اظهار کرد: طی یک سال گذشته درمجموع افزون بر 2 هزار و 485 ساعت مشاوره حقوقی توسط سازمان بسیج حقوقدانان قم انجام‌ گرفته است.

وی از آزادی 18 زندانی به همت بسیج حقوقدانان قم از ابتدای سال جاری خبر داد و تصریح کرد: طی دو سال گذشته 68 زندانی با کمک این سازمان از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند.

کاظمی بابیان اینکه در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان تلاش می‌شود در هر حوزه یک حقوقدان مستقر شود تا به سوالات و مباحث حقوقی پاسخ دهد و یا تبیین کند، افزود: در حال حاضر در سطح استان قم تنها یک کانون بسیج حقوقدانان فعال است که بخاطر حجم بالای تقاضا و جمعیت بالای این استان ظرفیت پاسخ‌دهی به تمام درخواست‌ها مقدور نیست.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008780