kefayat
15 بهمن 1401 - 20:23

۱۱ پروژه دهه فجر در آبدان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

بوشهر- بخشدار آبدان گفت: در دهه مبارک فجر ۱۱ پروژه در بخش آبدان افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم درویشی عصر شنبه در نشست گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: زیر ساخت‌های شهری و روستایی در بخش آبدان در دهه فجر شتاب بیشتری گرفته است.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم توجه بیشتری به مناطق کمتر توسعه یافته دارد و شاهد ارای طرح‌ها و برنامه‌های مهمی در نقاط مختلف هستیم.

درویشی با اشاره به اینکه ایران اسلامی یکی از انقلاب‌های مهم جهان است بیان داشت: آنچه موجب جهانی شدن این انقلاب شد مبانی و پشتوانه فکری این نظام است.

بخشدار آبدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی پشتوانه فکری از قرآن و اهل بیت دارد گفت: ما باید دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را به نسل جوان و نوجوان انتقال دهیم تا این نسل با دستاوردهای این انقلاب در طول ۴۴ سال آگاه باشند.

وی با تاکید بر اینکه در دهه فجر امسال با تلاش‌های استاندار بوشهر و فرماندار شهرستان دیر شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های خوبی در بخش خواهیم بود از احداث خط انتقال آب از روستای گشی به روستای سرمستان به طول ۵.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

درویشی تصریح کرد: همچنین کلنگ زنی کارخانه آهک در روستای جاشک با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری و اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم از دیگر برنامه‌های دهه فجر امسال است.

وی با اشاره به افتتاح شبکه برق رسانی روستای سهول با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان، بیان کرد: افتتاح بوستان روستای عشایری چاه قد تنها روستای عشایری در سطح شهرستان که نمایی زیبا از سنت عشایری دارد با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلبون تومان را در برنامه داریم.

بخشدار آبدان از بهسازی آسفالت روستای سورو با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان و بهسازی معابر روستای جاشک با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال خبر داد و گفت: همچنین بهسازی و آسفالت روستاهای ملاسالمی به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان که انتظار داریم با تلاش نماینده مردم در مجلس اعتبار بیشتری اختصاص داده شود.

وی خاطرنشان کرد: زیرسازی معابر روستای تنگ خوش برای اولین بار با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان اجرا می‌شود.

بخشدار آبدان به افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌ها در شهر آبدان اشاره کرد و افزود: افتتاح بلوار ورودی شهر با اعتبار ۴۱۰ میلیون تومان و همچنین پارک معلولین اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان و کلنگ زنی میدان معلم بالغ بر ۶۷۰ میلیون تومان و پارکینگ دبستان سمیه ۲۵۰ میلیون تومان را داریم.

وی با اشاره به نوسازی چمن مصنوعی و کارخانه رب در شهرک صنعتی تنگ خوش با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان افزود: پیاده روی خیابان شهید نوزنگ و پیاده روی ورودی شمالی از برنامه‌های افتتاح و کلنگ زنی در این بخش است.

درویشی اعتبارات کلی این پروژه‌ها را بالغ بر ۲۴۵ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان عنوان کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018957