kefayat
10 بهمن 1401 - 15:18

بهره برداری از ۳۹ طرح تعاونی و اشتغالزا در سیستان و بلوچستان

زاهدان-مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران،۳۹طرح تعاونی و اشتغالزا در نقاط مختلف این استان به بهره برداری می‌ رسد.

حامد آرامش در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در دولت مردمی سیزدهم، رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اشتغال و رونق و احیای تعاونی‌ها استوار است که خوشبختانه در سال جاری با راهبری این رویکرد در سیستان و بلوچستان، اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی ادامه داد: در این راستا و همزمان با روزهای غرور آفرین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ۳۱ طرح تعاونی با سرمایه گذاری دو میلیارد و ۹۸۸ میلیون و نهصد هزار ریال در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان به بهره برداری می‌رسد و باعث اشتغال ۵۳۸ نفر خواهد شد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ۸ طرح اشتغالزای دیگر که از محل اعتبارات مشاغل خانگی، روستایی و تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ در استان ایجاد شده، با سرمایه گذاری بالغ بر ۵۷۳ میلیارد و ۳۷۲ میلیون و ۱۸۴ هزار ریال و اشتغال ۸۸ نفر در این ایام افتتاح می‌شود.

آرامش زمینه فعالیت طرح‌های افتتاحی را صنایع دستی، خدمات صید و صیادی، دامداری، بهداشت و درمان، تولید کنسرو، خدمات آموزشی و آموزشگاهی، عمرانی، دانش بنیان، پرورش عقرب و فناوری اطلاعات بیان کرد.

رئیس کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد گرامیداشت دهه فجر سیستان و بلوچستان در ادامه از تدارک بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه برای جامعه هدف در این استان خبر داد و افزود: این ویژه برنامه‌ها با همکاری دستگاه‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، بسیج کارگری، واحدهای تولیدی و کارگران شریف و بازنشستگان عزیز در طول دهه مبارک فجر در نقاط مختلف اجرا می‌شود.

آرامش همچنین تکریم خانواده معزز شهدا، دیدار با کارگران از کار افتاده و بازنشستگان، افتتاح پایگاه بسیج کارگری، اهدای خون و عطرافشانی گلزار شهدا را از جمله این ویژه برنامه‌ها بر شمرد.

وی ادامه داد: برگزاری جشن ولادت مولای متقیان علی (علیه السلام) و روز مرد، نشست‌های بصیرت افزایی، جهاد تبیین و ترویج سبک زندگی سالم، فروش اقساطی کالا و نواخته شدن زنگ مهارت و کار و تولید در مدارس از دیگر برنامه‌های کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد گرامیداشت دهه فجر در سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین خاطرنشان کرد: برنامه محوری این کمیته امسال برگزاری سی و چهارمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای کار نمونه سیستان و بلوچستان است که به منظور قدردانی از نخبگان جامعه کار و تولید استان انجام می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007727